Jak być bardziej „EKO”?

Jak wiece, w The Cold Pressed Juices staramy się jak możemy aby być w zgodzie z naszą Planetą. Specjalizujemy się w kuchni wegańskiej, więc nie używamy mięs lub produktów zwierzęcych. Nasze butelki do soków są szklane i przeznaczone do wielokrotnego użytku. Staramy się jak najmniej używać plastiku i plastik który używamy jest z stworzony z surowców wtórnych. W ten sposób staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na zmieniający się wokół nas świat.

Świat nigdy nie jest taki sam. Narastające tempo powoduje, że wszystko dzieje się o wiele szybciej. Jak nie zapomnieć w dzisiejszym natłoku życia o naszym środowisku? Oto nasze 5 sposobów:

 

Noś z sobą bawełnianą torbę na zakupy

To może wydawać się dość jasne, ale bardzo dużo z nas często o tym zapomina. Często wychodząc po “jedną rzecz” do sklepu wracamy z kolejną plastikową torbą. Komu się nie zdarzyło? Najlepiej aby noszenie bawełnianej torby stało się naszym rytuałem. Dobrze samemu się zaopatrzyć w parę wieloużytkowych toreb – ale niech jedna zawsze ma miejsce w Twojej torebce.

 

Kupuj produkty od lokalnych producentów

W dzisiejszej masówce i wszechobecnych etykietek “Made in China”, łatwo zbić z tropu i iść w kierunku kupna tych ‘cenowo okazyjnych’ wyrobów. Niestety popełniamy ten błąd – zaczynając od ubrań i kończąc na produktach żywnościowych. Kupując lokalnie nie tylko wspierasz gospodarkę swojego kraju ale też zachęcasz ludzi do tworzenia wyrobów które są robione lokalnie. Co więcej, w ten sposób nie przyczyniasz się do odcisku dwutlenku węgla, ponieważ produkty nie wymagają długo dystansowego transportu.

 

Recykling – robiony poprawnie

Wiele rzeczy jest stworzonych z surowców które można przetworzyć aby ponownie nam służyły. Recykling jest dość łatwy, ale musi być robiony poprawnie. Trzymając kosz w mieszkaniu, który jest już podzielony na poszczególne sekcje tworzywowe jest bardzo pomocny w recyklingu. Wtedy pamiętamy i bardziej zakorzeniamy ten nawyk. Trzymanie oddzielnych toreb, które póżniej gubią się nam po kuchni jest dużo mniej praktyczne i nadaje naszemu recyklingowi chaos.

 

Unikaj plastiku

Napewno widzieliście drastyczne zdjęcia rozkrojonych morskich zwierząt z brzuszkami pełnymi plastiku. Mimo że wyrzucamy go do śmietników, to niestety ląduje w oceanach i jest finalnie jedzony przez ptaki, wieloryby lub żółwie morskie. Plastik jest już passe, starajmy się go unikać. Jednak jeżeli już go używamy, niech będzie do wielorazowego użytku lub z recyklingowych źródeł.

 

Noś z sobą butelkę lub kubek do wielorazowego użytku

“Bring your own cup” – praktykuje się już od jakiegoś czasu, lecz nadal będziemy stosować się to do tej ponadczasowej mantry! Przynosząc swój kubek, nie zużywamy niepotrzebnych materiałów jednorazowego użytku i poprzez to, z biegiem czasu, nasz impakt na środowisko znacząco się będzie obniżał. Przemyślane użytkowanie jest kluczem do wyrobienia lepszych nawyków które będą bardziej pozytywnie wpływać na naszą matkę naturę. To właśnie te małe zmiany, czynią cuda!